Lgee

Jaký je význam spojení „na konec“?

Nejlepší odpověď
annas

Existuje spojení 1. na konec – předložka a podstatné jméno. Jea to opak začátku. Filmové jiné představení skončilo, ve 22 hodin, tedy jeho konec byl ve 22. hodin. Jde o ukončení děje, určité fáze, třeba života.

Nakonec = příslovečná spřežka – má funkci příslovce, někdy i význam částice.

Význam konečně, koneckonců. Nakonec (konečně) na konec auta připojíme vozík a zboží odvezeme.

Další odpovědi
quentos

Opak spojení „na začátek“. Pokud ovšem nemyslíš spřežku „nakonec“.

Drap

Že budeš končit, shrnutí a podobně.

paul1

Je to spojené s časovými okolnostmi, nebo i spojené s nějakým dějem. V nějakém filmu, bylo toto spojení použito. Nevím, či se trefím, ale bylo to asi tak:
"Kdo to tam zvrací na konci ulice, .....
Končilo to: to soudruh Lenin se ze schůze vrací 🙂