dust8

Jaký je rozdíl mezi právníkem a obhájcem?

Nejlepší odpověď
Drap

Obhájce je právník, který tě hájí.

Další odpovědi
autacek

Právník je zpravidla ten, kdo má vystudovaná práva. Obhájcem může být pouze advokát.

Rokio

U soudu jsou hned tři osoby s právnickým vzděláním, mezi které patří obhájce, žalobce a soudce.

Jinak souhlasím s Drapem.

Žalobce se snaží najít přitěžující okolnosti pro obžalovaného a hájí zájmy poškozeného a soudce se snaží zjistit, kde je pravda a je nestranný. Nikomu nenadržuje.