katollik

Jaký je rozdíl mezi tuzemákem Božkov speciál kávový a tuzemákem Božkov speciál?

Oba výrobky mají v popisu napsáno „Unikátní kombinace tradiční chuti Božkova Originál s etiopskou kávou. Jemnou chuť s lahodným kávovým dozvukem si skvěle vychutnáte nejen samotnou, ale i v kombinaci s colou.“

Odpovědi
katalyzator

@Drap Vůbec si nepochopil otázku. Ten druhý Speciál (láhev vpravo) je taktéž kávový i když to nemá přímo uvedené v názvu (viz. etiketa dole). Už se to takhle prodává několik let, takže jednoduché vysvětlení, že rozdíl je jen v etiketě není možný – i na webu výrobce je zřejmé, že se jedná o dva rozdílné produkty, které však mají jinak vše stejné – chuť i obsah alkoholu.

Drap

Jak napovídají etikety. Rozdíl je v tom, že v kávovém je káva.

zjentek

Asi jde o „marketingový tah“ – abys na to přišel, koupíš si oba… a stejně na nic nepřijdeš! (;

Osobně bych mrknul na voltáž, jestli jeden nemá 30 a druhý třeba 35 vol. Kávový by byl logicky slabší, než ten „zjemněný“ kávou. (;

Anebo si nalej do kafe rumovou tresť a budeš střízlivej a vychutnáš si totéž… jinak mě už nic nenapadá. (;

kolibrikovy

Jediný rozdíl je v použitém aromatu (rumový éter). Vlevo je aromat bez furanu (a dalších zdraví nebezpečných nebo rizikových látek), který odpovídá legislativě EU a vpravo je použitý (skoro) původní aromat, který sice neodpovídá směrnicím EU, ale má výjimku tuším do roku 2023, protože v něm upravili složení a snížili obsah furanu. Mě víc chutná ten vpravo, ale je to individuální.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.