Kryšpín

Jaký je rozdíl mezi 40letou propagandou směrem k východu a 30letou směrem k západu?

Politici a novináři, kteří jsou schopni dlouhá léta papouškovat svoji milovanou pravdu, ponechme stranou diktaturu směrem na východ a neomezené možnosti cestování a být milionáři na západě.
Pouze nadšení velké části národa kolaborace s Němci, kolaborace s komunisty při budování socialismu, půlroční nadšení o jiném ismu ve Varšavské smlouvě se soudruhy, kteří v Moskvě zklamali, kolaborace při normalizaci s husákovci, bojovné řinčení dozickými klíči „nejsme jako oni“, porcování majetků atd.

Nejlepší odpověď
hapiky

Vtip je v tom, že směrem na západ žádná propaganda není téměř zapotřebí. Když je svoboda slova a pohybu, každý se může sám přesvědčit jak se věci mají.
Když se lidem lže, je potřeba aby propaganda onu lež proměnila v pravdu. Ono se vždy najde dost hloupých či přismrndů, kteří uvěří.

Další odpovědi
quentos

Další z tvých zmatených blábolů nemajících hlavu ani patu.

elkon

Má tak někdo starosti. Ještě že to tak „nežeru“. Stejně by to k ničemu nebylo.

_Bůh_

Trapné

paul1

Rozdíl mezi propagandou západ – východ? No to nevím – je to jakási forma sugesce, takže rozdíl asi nebude. Vím ale, jaký je rozdíl mezi vránou (žádný, protože má obě nohy stejně dlouhé 😁). Vybavil se mi frk z mládí.