jirka F

Jaké činnosti byste mně doporučili, pokud jsem od narození samotář?

Jsem samotář, nerad chodím mezi lidi(jen když musím, tak jdu). Je tady někdo takový mimo Keplera, kdo je také samotář čistě informativně?

Nejlepší odpověď
Rokio

Kreslení, malování, procházky v přírodě, hra na hudební nástroj, poslech hudby, vyrábění atd.

Další odpovědi
Kelt

Výtvarná nebo hudební činnost, psaní, učení se jazyků, cvičení jógy, čtení. Cvičení karate, nebo jiných sestav.

autacek

Možné činnosti samotáře? Samohana, povídání si se zrcadlem, volání do lesa na ozvěnu, prostě zapoj fantazii.

Drap

Cvič na housle, k tomu nikoho nepotřebuješ.

Kepler

No, majáky u nás nemáme, ale můžeš dělat obsluhu horské meteorologické stanice, nebo hajného. Mimochodem, já vyložený samotář nejsem, jen mi samota nevadí a občas i vyhovuje, prostě mám rád své soukromí.. Mezi lidi se občas rád podívám.

DoTazatel

Četba, posilování, běh v přírodě, psaní, vzdělávání (se v čemkoli), nějaký cizí jazyk, meditace.
Rozvoj nějakých dovedností, např. uměleckých. Učit se můžeš co chceš, a nikoho k tomu nepotřebuješ (pokud umíš číst, tak se naučíš cokoli).

Najdi si koníčka, který z tebe nebude dělat takového samotáře. Můžeš být introvertem do morku kosti a můžeš se stranit společnosti, jak jen chceš, ale každý člověk je na společnosti závislý = člověk je tvor společenský (i když si to třeba každý neuvědomuje). Denně využíváš pomoc (služby) jiných lidí. Veškerý úspěch a prosazení v životě je v tom, jak se umíš pohybovat ve společnosti a jak umíš mluvit.
(Tím prosazením a úspěchem v životě nemyslím jen pracovní úspěch, ale ve všech oblastech života – jako jsou vztahy, rodina, přátelé, spokojenost/štěs­tí,…prosazení v tom ohledu, že dostaneš, co chceš. To všechno závisí na společnosti).

kozimiros

Skamarádit se s koronavirem