dust8

Jaké babské rady máte na zapáchající domácí odpady?

Mám ozkoušeno vylít do odpadu trochu vody a je po zápachu a docela to pomáhá. Je mi však záhadou, že ten zápach je odtud cítit jen někdy a to v koupelně. Možná stav před deštěm?

Nejlepší odpověď
Kepler

V sifonech se množí bakterie, které způsobují ten zápach. Prolití vodou je jen přechodné řešení. Je třeba se té hnijící organické hmoty zbavit, vč. tukových zátek. Na to je nejlepší granulovaný hydroxid sodný nasypaný do odpadu a zalitý vařící vodou. Vyvolá to bouřlivou reakci a je to trochu nebezpečné, takže to chce gumové rukavice a ochranné brýle. Pak pořádně spláchnout. Přechodně se dá zápach zastavit trochou kuchyňského oleje.

Další odpovědi
Gonfaloniér

Nízký atmosferický tlak (před deštěm), kvůli kterému se plyny z kanalizace derou vzhůru. Taky zalévám vodou, ale nejen trochou, ale dost, občas přidám jar.

Emefej

Často pomůže mechanické vyčištění sifonu.

zjentek

Eeeh, cvrnkni tam místo vody octa a máš to vyřešený. Klidně může být i jiný, jestli nemáš obyč. Třeba balsamico.

„Pokud se z odtoku umyvadla nebo dřezu line nepříjemný zápach, nasypte do něj půl šálku jedlé sody a zalijte šálkem octa. Poté, co přestane pěnit, propláchněte odpad horkou vodou a po pár minutách studenou.“ >>> https://www.no­vinky.cz/bydle­ni/jak-na-to/clanek/deset-tipu-k-cemu-v-domacnosti-vyuzit-ocet-40311039