autacek

Jaká reprodukovaná hudba se hrála v zábavních podnicích v osmdesátkách, před velkým sametem?

(ilustrační foto vlastní)

Nejlepší odpověď
Arne1

Jek kde – nevím co myslíš. Jestli na diskotékách – tak normální zahraniční desky. Budeš se divit, ale něco se dalo koupit i legálně, ale většinu si DJ zajišťovali jinými kanály přes známé ze zahraničí. Dokonce existovala určitá závazná pravidla, že oficielně DJ nesměli hrát z kopií na páscích a podobně. Na neoficielních podnicích se samozřejmě hrálo co se našlo, třeba záznamy ze zahraničních televizí.

Další odpovědi
anonym

Moc si to už nepamatuju,snad v jedné vinárně hrál z reproduktorů tlumeně Jiří Malásek.Jinak jsem také navštěvoval jednu vinárnu ve které hrál naživo pianista.Na diskotéky jsem moc nechodil,tam jsem se necítil dobře.:-)

Hlada

Jako kulisa hrálo rádio. Rozhlas po drátě, Hvězda, Interprogram, Melodie. Na diskotékách se pouštěla soudobá diskotéková muzika západních kapel, pro splnění podmínky poměru českých / anglických se pouštěly české rockové kapely.

JájsemRaibek

Třeba toto:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=r9fYPH0Gi­os

elkon

Většinou diskotéky.

ahojkos

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=NBvNTnTwxpE a venku probíhal puč a kolovala fáma o smrti studenta Martina Šmída