hendricks.br

Jaká je logika v tom, že se zbavíme energetické závislosti na Rusku, když se staneme energeticky závíslí na USA?

Pokud USA zaútočí na Irán zastavíme i kohoutky se zkapalněným plynem?

Odpovědi
led

Logika je obchodná. Nezarobia Rusi, ale americké firmy. O to celú dobu ide v americkej politike. Čo tam potom, že bežný občan rozvojových a vazalských euroštátov nebude mať za čo žiť. A dôchodca? Je to jednoduché riešenie: ako radí hviezda nemenovaného blízkeho štátu z Ministerstva klamu a sledovania, „uberte si kúrenie o 4 stupne, vážení a budete nielen zdravšie žiť, ale aj ušetríte.“
Ak nebudete mať z čoho žiť, predajte svoj byt a nasťahujte sa do lacnejšieho. A miesto auta s označením ZŤP, alebo invalidného vozíka… ak nemáte na pohonné hmoty a stravu, nejazdite po nákupoch, ale seďte doma. Dostanete od nás zdarma! tablet a nakupujte cez internet aj s dovozom a my budeme o vás všetko vedieť. Že neovládate internet? zaplaťte si školenie. A keď moje deti ovládajú tablet, mobil aj internet, prečo by ste sa to vy nemohli naučiť. A hlavne nepýtajte od nás zvýšenie dôchodkov, nemáme z čoho.
Peniaze a zisk (nám) nadovšetko!
Občania udatných Spojených Štátov Protiruských dôverujte svojim vládam, zvolili ste si ich sami.

_Bůh_

*na Kataru

Slyšel jsi někdy o burze?

Pepa25

Vůbec nechápu, jak dodávky plynu z Norska a Kataru a další rozvoj obnovitelných zdrojů souvisí s USA … Je třeba skvělé, že se obnovuje projekt DESERTEC – pár kilometrů čtverečních saharské pouště může zásobovat čistou energií celou Evropu. A od Ruska se můžeme zcela izolovat …

Zdroj: https://www.po­litiq.cz/2022/04/­08/elektrina-z-afriky-ma-zachranit-evropskou-transformaci-energetiky/

Drap

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Neslyšel jsi to nikdy? Pokud je někdo výhradním dodavatelem, ta toho druhého daleko snáze ovládá a řídí ho svými myšlenkami. Další věcí je, že takto dovážené energie jsou o značnou sumu dražší, tudíž přinesou íe peněz do státního rozpočtu. A hádej kdo to všechno zaplatí?