tadeas.klime

Jak zvýšit odpovědnost podporovatelů migrace?

Migrace zvyšuje poptávku na trzích s malou pružnou nabídkou, proto by měla být omezena možnostmi cílové země a tedy část nákladů by měla nést lidi, jenž migraci podporují. Tj. né za trest, ale pro racionalizaci velikosti migrace dle reálné aktuální ochoty společnosti.

Odpovědi
Drap

Proč bych měl o takové blbosti vůbec přemýšlet?

paul1

Určitá, regulovaná migrace bude nutná teď, i v budoucnosti.

tadeas.klime

Drap:
Když se zvýší migrace, tak musíte pro uspokojení příchozích skokově hodně vyprodukovat, ale to vůbec není snadné a je to velmi pomalé,
jinak ale zvýšená poptávka ničí státní zaměstnance, pracující, zvyšuje ekologickou zátěž, zvyšuje cenu zboží a služeb u málo elastických trzí , zhoršuje možnost založení rodiny, atp.
Tj. například jen cca 0,7%bytů se postaví ročně, 0.4% silnic ročně a u specialistů máme problém udržet současný stav.
Pokud se zvýší populace velmi rychle tak se prudce zhorší kvalita života, ale hlavně se zvýší poptávka u málo rostoucí produkci.
Do určité míry je to problém Afriky tj. když je růst větší než 3% pak poptávka roste tak rychle že dochází ke katastrofálním nedostatkům.

Zjednodušeně pokud zvýšíte populaci během roku na dvojnásobek, pak potřebujete vše co již existuje zdvojnásobit, což ale jde proti sobě tj. nejde to tj. zhorší se kvalita života na polovinu, sníží se reprodukce, naděje na dožití …