FlAsh_7

Jak se změní osobnost a za jak dlouho i paměť člověka, pokud začne číst knihy?

Nejlepší odpověď
annas

Už jste vložil podobnou otázku. Reagoval jste, že čtete encyklopedii a odbornou literaturu.

Doporučila jsem vám, že to nestačí, že je vhodné, abyste četl i knihy krásné literatury.

Četba ovlivňuje slovní zásobu, dokonce i pravopis, zobrazuje i krásu jazyka., rozvíjí představivost, vnímání, tříbení myšlení, paměť, často dává rady či návod pro život atd.

Myslím si, že čtení knih je součástí vývoje člověka a také často pomůže k upevnění vůle, také k pochopení morálky.

jak se změní osobnost? Záleží na tom, co za změnu považujete a co je podle vás osobnost.. rysy jsou dané geneticky, chování ovlivňuje výchova a prostředí.

"Slavný rakouský psychoanalytik Sigmund Freud zastával názor, že osobnost člověka je vytesána pevně jako do kamene již v útlém věku během pěti prvních let života

I mnoho současných psychologů se domnívá, že celková osobnost člověka je relativně pevně daná a neměnná během celého života."
https://www.su­perionherbs.cz/lze-zmenit-osobnost-cloveka/

V archivu najdete, vysvětlení,že introvert se těžko změní na extroverta. Ale můžete změnit vnímání sebe samého, Můžete změnit svůj postoj k samostatnosti, nespoléhat se na druhé, jak je to u vás pravidlem, své chování atd.

Už jsem vám psala,. že musíte změnit své myšlení. ,

V tom, co jsem uvedla výš, nejde přímo o změnu osobností ale jejích postojů . Rovněž i o další typ poznávání života, i když zprostředkovaně

Za jak dlouho? – je to celoživotný proces, který začíná v dětstvím předčítáním knih rodiči, přes samostatné čtení, až se dotyčný stane pravidelným čtenářem.

Další odpovědi
Speed77

Paměť se nelepší čtením knih (záleží, co čteš, čtení ti dá spoustu věcí, ale paměť nelepší. Znalosti, vědomosti, rozšíření pasivní slovní zásoby, nadhled, odreagování, předání zkušeností, poznatků, orientace v nějakém oboru, pochopení,…).
Osobnost člověka se do jisté míry může změnit i za jeden den i po jedné knize.
Paměť se lepší pouze tréninkem, učením se zpaměti, různý trénink paměti ve formě her, různých technik, mnemotechnických pomůcek,…
Co by snad mohlo lepšit paměť ve spojitosti se čtením je rychločtení a jeho trénink.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Záleží na typu literatury. Myslím, že dílo Markýze de Sadeho osobnost může vychýlit nežádoucím směrem a na paměť působí zrovna tak blahodárně, nelze zapomenout 😄

annas

L.,G.

Je rozdíl mezi krásnou literaturou a okrajovou.