Matiselis

Jak zamezit naklápění opěráku kancelářské židle?

Ahoj.
Má židle k PC má nevýhodu, že opěrák neposkytuje dostatečnou oporu – tj. když se o něj opřu, tak se zakloní dozadu (plus, protože je ze síťoviny, tak se ještě více prohne). Kvůli tomu mám záda často v úhlu, hádám, 120 stupňů. Musím proto mít monitor na dvou krabicích, abych nemusel natáčet hlavu dolu…
Jde nějak udělat, aby se ten opěrák ideálně vůbec nehýbal, jako u klasické dřevěné židle?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Mravenec

Nevím, co máš za židli. Moje kancelářská má páčku, která pri vysunutí směrem od židle povolí opěrku a u zasunutí směrem do židle opěrku fixuje.

Další odpovědi
zjentek

„Jde nějak udělat…“ Ano, dá se to zavařit.

aliendrone

To záleží na konkrétní židli,, naprostá většina (s vyjímkou jebek za pár korun) MÁ regulaci jak výškovou, tak i sklopnou. Bývá pod sedadlem (páčky, reg. šrouby /„točítka“).

Dochy

Použít tu správnou páčku, nechat opravit, pokud je rozbitá, nebo vyměnit.