Thugrar

Jak v divočině eliminovat svůj pach?

Většina šelem se člověku vyhne právě proto, že ví, jak je nebezpečný, a je toho schopna právě díky čichu, kdy cítí tělesný pach člověka na kilometry daleko. Jak by tedy bylo možné přírodní cestou zamaskovat svůj pach tak, aby se člověk mohl (čistě teoreticky) například v rámci fotografování k těmto šelmám dostat blíže?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nijak. To prostě NEJDE a proto ti to ani nikdo neprozradí. Existují sice chemikálie, které dokáží otupit čich (užívají je např. sabotážní komanda proti psům, aby nemohli sledovat jejich stopu), ale ty lze aplikovat pouze lokálně.

Nezbývá než po myslivecku se šikovně potichu plížit PROTI větru, být dočista umytý (s použitím neparfémovaných mýdel a šampónů), taktéž vyprané oblečení (o5 bez aromatizovaných čistidel, nejlépe jádrovým mýdlem), někteří přísahají, že je dobré oblečení „nakouřit“ nad dýmem z přírodního dřeva a hlavně nepotit se! :)

Další odpovědi
led

Sú len 3 možnosti:
1 – nemať pach, to znamená priblížiť sa k cieľu zo strany odkiaľ sa nešíri pach, napríklad proti vetru, prípadne sa dohodnúť s aliendronom a požičať si od neho skafander
2 – pachové mimikry, vlastný pach prekryť pachom, ktorý je prijateľný pre cieľ. (neplatí len u zvierat)
3 – kombinácia 1+2 a nechať zviera prísť k sebe, toto si vyžaduje veľkú trpezlivosť a sebaovládanie, pričom vlastný pohyb sa musí prispôsobiť okoliu

Fotografi zvierat najčastejšie používajú tento 3.variant.

Edison

To si fotografově, kteří wildlife fotěj nechávaj pro sebe. To je právě to „kouzlo“.

tatanka

Vyválet se v extrementech nebo mršině jiného zvířete.

stařeček

Vyhnout se nadýmavé stravě alespoň 12 hodin před akcí. Žádné luštěniny, žádný česnek. A nejde jen o pach, který by zvěř vyplašil…