agentpv

Jak v AJ: „Do kdy budete potř. mou odpov.?“-When does you need my answer at the latest?-By when will you need my answer?

ještě mně bapadá použít TILL namísto By when – ve druhé větě. Díky

Odpovědi
Ametyst

Já bych napsala: What is the deadline for my answer?

quentos

Druhá z možností je správně, jen bych tam dal „do“ místo „will“. Včetně toho „by“. Naopak „till“ by byla chyba.
V té první pozor na -(e)s u slovesa v přít. č. prostém – to tam bude jen v 3. os. j. č., v jiných osobách ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Pozn: Věta When does you…NE! Vždy formulace "When do you..