CTTON

Jak to chápete?

https://www.e­vropa2.cz/clan­ky/zabava/mili­onar-prisel-o-vsechen-svuj-majetek-nyni-zije-na-pustem-ostrove-a-nikdy-nebyl-stastnejsi-1160409

Kdyby přišel o všechno, tak si nemohl ten ostrov pronajmout, tudíž například akcie se propadly o 99% ale nemohl přece přijít o vše?

Odpovědi
zjentek

Spíše chápu tak, že podvědomě chtěl začít žít JAKO CHLAP už před krachem a tudíž nějaké „chechtáky“ už pak logicky pro něj byly nepodstatné, čili „nevyhnutelné“ v jeho příběhu dokonalo své, čímž mu vlastně zajistilo jeho vytouženou realitu.

Drap

Možná o vše nepřišell a možná mu ostrov někdo poskytl k pronájmu zdarma.

DoTazatel

Nepřišel o vše a neměl všechno vloženo v jedné jediné věci – přišel jen o velkikánskou sumu (díky tomu obřímu propadu akcií), ale ne o všechno… špatne formulovaný a neověřený článek (který asi jen přebíral informace z jiných článků, které jsou v češtině a zestručnil informace – a znepřesnil).
Evropa2 no, píše to tak, aby to bylo, co nejzajímavější a 2 odstavce, ještě k tomu nepřesné, jí na to zřejmě stačí.

Článek na stejné téma, ale mnohem detailnější byl i dneska na Novinkách.
https://www.no­vinky.cz/muzi/cla­nek/ze-jste-v-izolaci-dlouho-novodoby-robinson-crusoe-tak-zije-uz-23-let-40322355?seq_­no=3&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Ostrov si pronajal asi na 40 let, ročně za pronájem platí v přepočtu asi 400 000 Kč.

Tady máš o něm i starší článek v češtině: https://www.id­nes.cz/cestova­ni/kolem-sveta/milionar-david-glasheen-ostrov-restoration-island.A170626_144­552_kolem-sveta_hig
Dokonce ho odtamtud chtěli před třemi lety vystěhovat.

Samozřejmě ani do toho ostrova nevložil vše, má určitě pořád nějaký ten peníz odložený, navíc chodí jednou do roka do civilizace – pro nějaké ty zásoby.