Boy 13

Jak správně čistit ucho?

Když jsem si čistil ucho vatovou tyčinkou, tak se mi zdálo, že to je snad horší. Jak ho čistíte vy? Nemohl jsem si ten ušní máz zarazit více dozadu? A kdybych si tam zanesl i nějakou nečistotu nesprávnym čištěním, prach, střípek, co by se stalo? Nešlo by to přímo dovnitř na bubínek, i kdybych zajel hlouběji, ne? Díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Na ORL doporučují nečistit a ponechat přírodě. Přesněji,nečistit uvnitř zvukovodu, ponechat samočištění a maz utírat až když se dostane na kraj zvukovodu. Samotný maz má právě úkol ucho čistit a nic jiného. Tak proč ho suplovat!

Další odpovědi
led

V žiadnom prípade nepoužívajte rôzne (vatové) tyčinky, ktoré okrem vonkajšieho čistenia časť mazu zasúvajú hlbšie do ušného kanálu.
Dobré je čistenie uší pomocou peny z mydla a prúdu vody (nie veľmi silný) ktorý penu a špinu vyplaví.
Klinec a ihlu (hřebík, jehlu) na čistenie uší nepoužívať!

Smack

Peroxid 3%

klob1

Ušní mág, doporučil. Nečistit, nic nestrkat, nechat. Ucho je přizpůsobené k samočištění. Máz odchází sám pozvolna. Je pravda, že i já sám, když jako cítím něco, tak vezmu párátko a maličkou vatičku a protáhnu pootočením. Jinak to nechávám na samo. A co tedy dělám max. že při sprše prostříknu dovnitř malým tlakem vodou. Nemám už žádný problém, co se týká uší. Dříve jsem míval někdy problém se špatnými pocity v uších, nebo právě s mazem.

marci1

Rada mého lékaře ORL: Jen při utírání po koupeli či sprchování vytřít ručníkem. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.