Jak silnou roli hrají emoce v politice a patří neodmyslitelně do ní?

Vnímáte to jako pozitivní aspekt, nebo jako negativní aspekt?

Nejlepší odpověď
annas

Minutku, mám jinou myšlenku...

Uvádím dva úhly pohledu

1. Začne volební kampaň, tedy z pohledu voličů. Ty často ovládnou emoce x rozumu. Nalákají je emotivní hesla, třeba i koblihy, sliby, málokdo si přečte program stran. Takže většinou racionální srovnávání neexistuje.
Možná letos mnohé voliče ovlivní rouškovné. Je pravda, že každá koruna dobrá a vědomí, že někteří politici na ně myslí .

Jak by dopadly volby, kdyby voliči uvažovali rozumně, když někteří vyjadřují k určitému politikovi či straně „lásku“, jiní nenávist.

2. Ale myslím si, že z pohledu politiků nejde zpravidla o city či emoce řídí se svými zájmy.

" Není důležité, aby politik věřil svým slovům, hlavně že věří voliči.
Politici jsou placeni za prosazování našich zájmů. Ale přirozeně prosazují své. V jakém poměru?"
Jan Sobotka

https://books­.google.cz/bo­oks?id=lofsfN0PX7EC&pg­=PA53&lpg=PA53&dq=Jan+so­botka+aforismy+na+t%C3%A­9ma+politika+a+po­litika&source=bl&ot­s=5skcKH4u5y&sig=AC­fU3U3C5NQU8tccfvzJt4SmEM­Ztkbf1Xg&hl=cs&sa=X&ved=­2ahUKEwibnISLuc_rAh­VNUMAKHdexClQ4ChDo­ATAQegQICBAB#v=o­nepage&q=Jan%20s­obotka%20aforis­my%20na%20t%C3%A9ma%20po­litika%20a%20po­litika&f=false

--
Emotivním jednáním by politici neměli projevit svou slabost či sebelítost apod. Vždy by měl zvítězit rozum bez ohledu na vlastní zájmy, případně emoce.

Další odpovědi
Drap

Minutku, mám jinou myšlenku...

Jakou minutku? Co je to za bláboly? Samozřejmě, že i emoce mají vliv naq politiku, stejně jako patří k životu každého člověka. Některého politika ovlivňují více, jiného méně. Emocí se dá velmi dobře využívat pro ovlivnění davu. Jak se to dělá jde velmi dobře poznat na demonstracích, který pořádá Milionový chlívek.

elkon

Patří, ale nejsem zastáncem tohoto jevu.

Jsou věci, které jdou řešit i v klidu.

zjentek

Minutku, mám jinou myšlenku...

Cuciet92

Patří, ale nejsem zastáncem tohoto jevu.

Rybejsma

Patří, ale nejsem zastáncem tohoto jevu.

Lgee

Patří, ale nejsem zastáncem tohoto jevu.

CTTON

Patří, ale nejsem zastáncem tohoto jevu.

TechLili

Patří, ale nejsem zastáncem tohoto jevu.