paul1

Jak si vysvětlit skutečnost, že chléb uchovaný v lednici byl tvrdší než na schodech?

Vždy jsme dávali chléb do lednice na vrchní polici, když ho bylo více, tak 1/2 do mrazáku. Před Vánoci byla lednice plná, tak jsme chléb zabalený v PE sáčku dávali na dřevěné schody, které máme ve špajzu (kde je i lednice). Schody vedou na půdu. Chléb uložený na schodech
(bez rozdílu, či druhý, třetí, nebo sedmý 😁) byl dlouho jako čerstvý. V lednici už na druhý den byl tvrdší. Přitom teploty v lednici (11 °C) byly s teplotou ve špajzu skoro shodné (10 až 11°C). Teď je už ve spíži tepleji – okolo 13 – 14 °C, ale i tak chléb zůstává poměrně měkký, i když už tak ne, jako předtím.

Nejlepší odpověď
Moccaa

Chléb zásadně do lednice nepatří. Tvoří se pak na něm krusty ledu a led, jak víme, patří pouze a jen na hokejový zápas. Dneska 1:0, synci to zvládli.

Další odpovědi
da ny

Mám zkušenost takovou, že vše v lednici na polici se „vysuší“, pokud je v igelitu/mikro­tenu. Trochu jiné je to v šuplíku (větší vlhkost), kde zase, v „nevhodném“ obalu potravina může shnít/zplesnivět. Mrkev se scvrkne/vyschne.
V dozách, vakuově uzavřených obalech, se prodlouží životnost potravin. To zná z vyprávění ;D Mně tak dlouho v lednici nic nezůstává. Na větší zásoby není dostatek místa (s hrnci vařeného jídla k ohřevu), někdy financí. Nebo to tam dlouho nevydrží, páč to brzy zpracuji/zbaštím.
Možná napoví:
https://www.i­receptar.cz/va­reni-a-recepty/chleb-do-lednice-30000509.html
„Chleba se v lednici kazí stejně jako mimo ni a ještě ke všemu chleba z lednice může být nebezpečný pro naše zdraví. Chléb při teplotě 0 – 10 °C nejrychleji stárne (cca 6× rychleji), začne vysychat, neboť se z něj uvolňuje voda. Už nebude ani na dotek pružný a začne se drolit.“ (z uvedeného odkazu)

led

mocca, no dovoľte, prečo by som mala patriť „pouze a jen na hokejový zápas“? 😘😁

Moccaa

Už Vám někdo napsal, že máte úžasnou přezdívku? Tak zítra proti Dánům, ať nechybíte ve čtvrtfinále.