Lucyfer

Jak si pomoct, když jsem zahleněná „po“ rýmě, ale včera jsem to asi podělala studenou sprchou?

Mám „zas“ oranžové hleny.

(Netekla nám teplá, na což jsem zapomněla, a když už byla ve vaně, umyla si aspoň ksicht… až pak si šla ohřát vodu…)

Myslím, že se to už zlepšovalo…

Odpovědi
elkon

My používáme sirup z rýmovníku. Může se brát i preventivně. Někdo si ho dává do vody, já si dávám jednu lžičku rovnou bez vody.

quentos

Studenou sprchou se to nepodělá, pokud nebyla dlouhá a nebyla vám v ní vyloženě zima.
Na rýmu lék bohužel není (ne nadarmo se říká „léčená rýma trvá sedm dní, neléčená týden“), ale výrazně pomůže konzumace cibule, česneku nebo chilli (nejlépe jen jednoho z toho – co vám z těchto nejvíce chutná/sedí). Naoko se to potom zhorší, ale to jen proto, že nadbytečný hlen odchází pryč.

Lucyfer

quentos A to je právě zase „staletími prověřené“ hovno. 😅😆 Jsou lidi, kteří se jí umí zbavit i během jednoho dne…
Klíč je podle mě v tom začít včas, ale taky pracovat i s psychikou a nepodceňovat stravu (doplňky stravy jsou veskrze podvod).

(Na druhé straně se ta rýma umí protáhnout třeba i do tří tejdnů, a zánětu dutin…)