Boy 13

Jak se zachovat, když na internetu začne vyskakovat nevyžádaná reklama?

Co kdyby mi vyskočila stránka, ať se někam přihlásím, já bych kliknul na zrušit, tak nemohl bych si tím kliknutím zavirovat mobil a datové soubory? Pouhým kliknutím třeba na křížek u nevyžádané reklamy, nezaviroval by se mi mobil?

Nejlepší odpověď
hapiky

Neznám nikoho, kdo by si přál či objednával reklamy, tudíž každá je nevyžádaná.
AdBlock ji umí eliminovat, ale je pravděpodobné, že neotevřeš kvůli tomu nějaké stránky(které umí poznat, že máte nainstalovaný onen adblock)

Další odpovědi
mosoj

Vyčkat, reklama zmizí a naskočí jiná!

elkon

Zablokovat a když pak něco nepoběží, stačí na chvíli blokování vypnout.

JežíšKristus

Teoreticky to je možné, ale zpravidla je křížek pro zavření reklamy neškodný. Pravděpodobnější je situace, kdy otevřete neznámou stránku, ze které se vám bez vašeho vědomí stáhne do počítače soubor – virus. Proto je dobré neotvírat neznámé odkazy a soubory.
Většina virů je nastavena tak, aby fungovala na OS Windows. Viry dělané na mobily jsou ve výrazné menšině, teoreticky je tak bezpečnější procházet net na mobilním zařízení. Na mobilu si můžete ale i tak nastahovat řadu škodlivého, třeba pozměnění nastavení, návštěva určitých stránek na netu vám může zablokovat kalendář na mobilu apod., a to i na iOS.

Martinek :)

Nejlepší je ihned reklamu vypnout. Může to být zavirovaný spam

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.