Kelt

Jak se řekne anglicky práce z domu?

Někteří lidé odešli z práce a pracují z domu. Mají uvedený odchod na Homeworking. Když jsem se o tom doma zmiňoval, byly mi řečeno, že má být Homeoffice. Dohromady nebo zvlášť, protože to první je prý domácí úloha. Já se kvůli tomu nemíním s těma slepicema hádat. Dcera je Mgr na španělštinu, ale je dobrá i v jiných jazycích, manželka měla rodilou mluvčí na gymnáziu z Anglie. To je spíše amerikanismus, protože naše firma je odbočka americké firmy. Takže jak to vlastně je? Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Každý nedělá jen kancelářské práce, v tom případě máš pravdu. Home office je více užívaný výraz.

Další odpovědi
TechLili

Většinou se používá home office, v doslovném překladu domácí kancelář.

quentos

Potvrzuji home office (spíše psáno zvlášť jako dvě slova). Původně to sice znamenalo něco jako „pracovna“, ale v současné době došlo k rozšíření významu.