Kelt

Jak se řekne anglicky „koupil to“ v této situaci?

Sledoval jsem nějaký film zřejmě americké produkce. Byla tam přestřelka a jeden nezúčastněný se ptá účastníka střelby.
A kde je John? Odpověď . Koupil to. Tedy byl zasažen, možná mrtvý. Určitě to v originále nebylo takto? Where is John? He bought it. Jak to má být, děkuji.

Odpovědi
Ametyst

To se říká He bought it. He was shot. They shot him. He´s dead.

quentos

Skutečně může „buy it“ mít tento význam (ověřeno, ač to sám slyším poprvé, koukám jako blázen), ale třeba v daném filmu použili v tomto kontextu jiný idiom. Např. „he got hit“.

Ametyst

Máš pravdu.
Slýchám „I don´t buy it“ ve smyslu Nevěřím tomu.