zjentek

Jak se jmenují lidé, kteří na univerzitě v Plzni umožňovali získat akademické tituly bez řádného studia pouze za úplatu?

IMHO by se na ně nemělo NIKDY zapomenout. Jejich smutnou připomínkou nám řadovým občanům budiž jimi dříve titulovaní, již ČRdeli hloupě vládnou až dodnes (viz skutečnosti, hlavu do písku ne).

Nejlepší odpověď
annas

Článek, z roku 2019 připomíná některé aktéry, kteří pomohli tzv. rychlokvaškám v Plzni získat tituly.

„Doktorem práv snadno a rychle. Vlivní dostávali v Plzni tituly za hubičku!“

https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/pravnicka-fakulta-prava-plzen-rychlostudenti-plagiatori.A191209_103­813_domaci_rko

Další odpovědi
plebs

Tiskem proběhlo mistr Kindl, jinak tam úspěšně studovala řada právníků, madam Řápková, rodinka Mrázka fíra Gross a další úspěšní demokraté.

paul1

Jména nenajdete, ale tituly udělují obecně instituce, takže podplatitelná instituce 😁 ?

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Akademick%C3%BD_ti­tul

elkon

Jména dnes není snadné zveřejňovat.

Kepler

Začalo včera v 5:32. https://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/zacina-astronomicke-leto-den-bude-nejdelsi-a-noc-nejkratsi_552461­.html#utm_con­tent=freshnew­s&utm_term=as­tronomick%C3%A9%20l%­C3%A9to%202021&ut­m_medium=hint&ut­m_source=sear­ch.seznam.cz

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Bacha na věc, „jenž“ sice znamená „který“, ale POUZE „který“ (tudíž použitelné pouze v 1. p. j. č. mužského rodu), tedy nikoli „kteří“, „která“ ani „které“.

zjentek

No KONEČNĚ mně taky někdo něco vysvětlil! Díky, pomohlo. (;

P.S. …ti muselo oči urvat! (; D; D;

zjentek

Abych nebyl skromný, ještě by to v tomto konkr. případě chtělo rozbor daného „již“. To mně jazykovýmu amatérovi tam totiž sedí jako pytel brambor, čili nesedí, přestože z možných se hodí jako jediné. Díky.

quentos

Nj, mně se to tam taky nelíbí, nicméně je to správně. „Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit… ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.“ ;{)> my jsme totiž zvyklí na „již“ v jiném významu, nicméně pro 1. p. mn. č. r. muž. živ. jde o jediný správný tvar vztažného zájmene. https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=jen%­C5%BE&dotaz=ji%C5%BE­&ascii=0

zjentek

No tak jsem hrdý aspoň na tu čárku mezi slovy „studia“ a „pouze“… že jsem ji tam nedal. (; (; (; (Jenže NEVÍM PROČ, bo na to furt nemám žádnou pomůcku..)

zjentek

…přesněji nabízí, ne hodí.

Dochy

Také bych použil alespoň „jež“, ale všechny zdroje, co jsem zatím prošel, mne usvědčují z neznalosti…

annas

Používala jsem tvar zájmena již ve svých otázkách, protože je kratší než kteří.

zjentek

To jste hodná… (;