CTTON

Jak se diktátor dostane k moci?

Když to neni dedicne, tak třeba někde v Africe.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Obvykle má vystudovanou univerzitu na Západě, kde načichl marxismem, přiveze ho do Afriky a začne to.

Další odpovědi
NoFear

Neoprávněným uchopením veškeré výkonné moci a podřízení si moci soudní a zákonodárné.
Nejčastěji převratem, pak volbami, klidně i demokratickými, nezkorumpovanými, kdy ale po zvolení začne postupovat neoprávněně a stane se z něj diktátor, diktující, utlačující lid, používající hrubou sílu a zastrašování. Ale taky i revolucí, kdy sami lidi tam takového člověka dosadí v naději, že si snad polepší. Může stát v čele revoluce nebo jen využije příležitosti a „posbírá“ moc v tom chaosu, který nastal.

Mc Merkurion

… třebas použije bambitku nebo fůru keců … eště furt tě to baví ??? ty máš teda výdrž …

led

Odstráni tých, ktorí mu prekážajú na ceste k moci a svoju moc ochraňuje ozbrojenými silami a jurisdikciou, podporujúcou jeho vládnutie.

zjentek

MUSÍ CHTÍT! On sám se nedostane nikam. MUSÍ NADIKTOVAT druhým, co pro to mají udělat. Pro tyto účely jsou ve společnosti žádoucí zejména tací, jenž uznávají autority (proto je pro budoucího diktátora zpočátku tak důležité dělat ze sebe to, co není). Prostřednictvím „přisluhovačů“ se pak k moci snadno dostane. Až se ten bambula, který ze se dělal tak důležitého, stane skutečným diktátorem, zpravidla je pak všechny odstraní – spálí mosty. Následně se obrní dalšími přisluhovači opět s komplexy méněcennosti z řad bezpečnostních složek a pak už je diktátorem do smrti, jak prosté. V zemi zpravidla vznikne celá dinastie diktátorů. Celý koloběh trvá tak dlouho, než je někdo statečný odstraní, zpravidla vyvraždí. To ovšem opět vyžaduje nutnost CHTÍT. Prostě MUSÍŠ CHTÍT. IQ ani nic podobnýho NEHRAJE ŽÁDNOU roli. když něco chceš, MUSÍŠ SI TO VZÍT. (;

Pepa25

Různými: demokratickými i násilnými. Diktátor je v tom, jak se následně chová a že se té moci nechce vzdát.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.