ahold

Jak se čte/vyslovuje název prodejny HUDY?

Nejlepší odpověď
annas

Název by se měl číst Hudy. Je to zkratka jména zakladatele Hudečka.

„V roce 1990 zakládá Jindřich "Hudy“ Hudeček firmu obchodující s outdoorovým vybavením – dostává jméno HUDYsport.

V roce 1990 byla otevřena první prodejna HUDYsport ve Hřensku.
Devadesátá léta dvacátého století – expanze po celé České republice.

Po vstupu do Evropské unie v roce 2004 se z HUDYsportu stává mezinárodní síť – HUDYsport začíná podnikat na Slovensku.
V roce 2005 vzniká transformací z původní fyzické osoby akciová společnost HUDYsport.
atd.

https://www.hu­dy.cz/histori­e.html