kozeluzna

Jak rychlá je evoluce u patogenů typu koronavirus?

Je koronavir z Itálie naprosto totožný s původním koronavirem z čínského Wu-Chanu nebo se už nějak mezi sebou odlišují???

Odpovědi
rozmarynek

Rychlá. Jestliže onemocníme a nakazíme se z jednoho zdroje, tak virus, kterým nakazíme někoho dalšího, už není stoprocentně totožný s tím, jímž jsme se nakazili my. Virus si v organismu žije svým životem a trochu mění své vlastnosti.