Nick42364

Jak rozmnožit peníze?

Je stavební spoření od rsts s 8% vhodné? Není to úplně špatná nabídka ale za 6 let velká bída. Spořicí účet maximálně 6% Max banka od creditas ale samozřejmě mínus 15% daň. Je něco kde můžu nechat milión rok,dva a mít lepší výnos a nejlépe s co nejmenším rizikem? Rád bych aby mi peníze pomalu ale za to jistě a časem třeba i rychle, přibývaly. 😁

Odpovědi
Themeansar

Zde platí čím větší je riziko tím větší je zisk, bez rizika nejdou peníze rozmnožovat rychle

lukasmikula

Doporučuji knihu Psychologie peněz od Morgana Housela.

Pepa25

Stavební spoření je výhodné, protože je bezrizikové a s pevným výnosem – za cenu blokace na 6 let. Spořící účet jsou obvykle kdykoliv dostupné peníze, ale úrok může klesnout. Jiné investice (než bankovní vklady) budou vždy aspoň trochu rizikové. Ale to asi každý, kdo může nechat „milión na rok, dva“ ví.

Dochy

Tvou druhou otázku jsem nahlásil jako duplicitu.