zjentek

Jak říkají hranolkám/hranclím Britové a jak Američané ve Spojených státech?

Nejlepší odpověď
quentos

V Británii to jsou chips (takže bacha, až si půjdeš v GB pro „chipsy“, těm tam říkají pro změnu crisps), v Americe French fries.

Další odpovědi
Disraeli

Amíci říkaj fries, Britové chips (jako brambůrky, akorát že ve VB neříkají brambůrkám chips, ale potato crisps, v USA zase potato chips… anebo jen crisps, chips).
A co teprve Britové v Americe a Američané v Anglii…? to musej být zmatky. :D

cappuccino

V nekolika ceskych restauracich se mi stalo, ze nevedeli, co jsou to pommes-frites.

Hansel

@Elkon Ale říkáme. Běžně se říká hranolka, s hranolkama, hranolkám apod. To, co je spisovně, je zase jiná věc. Nepochybně se to ale tak říká.

Disraeli

K hranolkům neříká snad nikdo, :D alespoň jsem to neslyšel (možná v TV). Spisovná čj je jinde, ale ani tady není nespisovná čeština zakázanná.

zjentek

Elkon, to je každýmu jasný, že hranolkům. Jenže si to představ v tý otázce. To bych dostal bambilion odpovědí otázkou typu: a jakým hranolkům, na co ptáš? Včetně tebe, například. No a takhle je hned jasný každýmu (i tobě), o jaký hranolky. Ne? Tož mysli též trocha. Btw, já jím ty hranolky, jakože ženský… ty mužský by se mně vzpříčily (hrady se vzpříčili?) v krku! Tady má čestina ještě co dohánět. (;