kamila44444

Jak použít Roundup?

Dobrý den, trápí mě rostlina, která nám ničí záhon a dostane se opravdu všude. Prolézá i skrz zídku. Můžu trhat denně a za pár dní opět vyroste i na jiných místech. Byl mi doporučen Roundup, ale bojím se, aby mi s odpuštěním nezdechly i jiné rostliny, mezi kterými mi „plevel“ roste. Jak jej použít? Děkuji

Odpovědi
Drap

U každého balení je uvedený návod. Postupuj podle návodu a nic se nestane.

nyjono

Existuje i Roundup ve formě gelu, který se nanáší na listy.
Tak se nepřenese na jinou rostlinu.

pusinka50

Roundup se prodává i ve spreji. Nastříkat na listy. Důležité je, aby na to hned nenapršelo a déšť ho nesmyl.

aliendrone

Osobně bych se použití Roundupu VYHNUL (karcinogenita). A to i za cenu, že bych objednal chlorečnan sodný a tím se dostal do databáze „potenciálních teroristů“ (já už tam stejně jsem s ohledem na své záliby v pyrotechnice). ;) :)

Smícháním NaClO3 s NaCl (chloridem sodným nebo-li s kuch. solí) v poměru 1:1 získáš jiný, pamětníkům dobře známý herbicid – Travex, jehož toxicita a celková biologická zátěž je výrazně nižší. Než nám ZLO-UNIE Travex zakázala (abychom se „nevyhazovali do povětří“), tak byl běžné a s úspěchem používán.

Ještě jedno upozornění – v obou případech jde o „totální herbicidy“, takže rizika nechtěné kontaminace jsou nezanedbatelná, zvláště při dlouhodobém používání. (déšť, zalévání atd.) :)

Přemysl

Postříkat plevel večer octem, aby rychle neoschnul.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone