quentos

Jak na přemíru pozitivního stresu?

Přemíra pozitivního stresu prý může mít úplně stejné účinky jako přemíra negativního. Cítím v kostech příchod pozitivního zlomu, a ačkoliv se snažím zaměstnávat myšlenkami na něco jiného, stejně je to málo platné. Díky…

Nejlepší odpověď
Kepler

Jéžiškunakřížku, ono něco takového jako pozitivní stres existuje? Stres přece bývá obava z něčeho hrozného, ne? Ale když očekáváš neuvěřitelnou pozitivní změnu, tak se přistaň nohama opět na zem a začni pochybovat, Zázraky se nedějí, i když to někteří tvrdí.

Další odpovědi
DoTazatel

Myslím, že přemíra pozitivního stresu neexistuje. Pozitivním stresem se rozumí nějaké výhody, které s sebou může určitá míra stresu přinášet (jako třeba zvýšená pozornost, větší snaha, motivátor, taky jde do toho zahrnout i pocit po odpadnutí stresu – uvolnění, štěstí). Pozitivní stres není opakem negativního stresu. Je to stále stres (tedy nějaká zátěž, napětí, které nám nedá pokoj), ale může přinášet jistá pozitiva, nese s sebou přínosné vlivy.

Stres je vždycky stres – jen někdy může mít i pozitivní dopad (jako je zlepšení našich výsledků), ale nikdy není pozitivní v tom smyslu, že by nám způsoboval radost. Proto přemíra pozitivního smyslu podle mě neexistuje.

I když ty máš asi na mysli, že se stresuješ z něčeho pozitivního – stresuješ se nadcházejícího štěstí (třeba obavy, že to štěstí nepříjde, že se něco může pokazit anebo je tím stresorem z nějakého důvodu ta samotná nadcházející pozitivní událost). Tomu se ale myslím neříká pozitivní stres – je to prostě jen stres.

aliendrone

Musel jsem si vygooglit, co to je „pozitivní stres“, doposud jsem tento pro mě nový termín neznal. :)

I když jsem aliendrone (což mnozí vidí jako eufemismus pro „psychomagor“), tak psycholog nejsem. Laicky po úvaze mi z toho vychází, že „jedeš na neutrál“, věci se daří/zvládáš je „levou zadní“. Tohle je NEBEZPEČNÉ, zvykneš si a až přijde vyšší level zátěže (a on nakonec PŘIJDE, to mi věř!), je dost možné, že nebudeš zvládat a padneš pod tlakem NEGATIVNÍHO stresu.

Můj verdikt: Máš navíc a je nejvyšší čas si „trochu naložit“! Uvidíš, že se tím problém hladce vyřeší. :)

quentos

Kepler: zagoogli si. Pozitivní stres existuje. ;{)>

Kepler

Asi existuje, ale nenazýval bych to stresem. Spíše radostným očekáváním. Nevím, nic takového jsem nezažil.