FlAsh_7

Jak může fotograf licencovat fotku, kterou prodává nějak fyzicky?

Odpovědi
ivzez

Míníte-li licencováním poskytnutí licence kupujícímu, pak záleží
na fotografovi, jakou licenci a jakým způsobem poskytne.

Licence k použití autorského díla nevzniká automaticky, rozhodne
prodávající fotograf.

Kepler

Licence vzniká automaticky současně s pořízením díla a platí 70 let. Je na autorovi, aby jeho dílo nebylo zneužito a může nelegálního šiřitele soudně žalovat.
Pokud mu to stojí za to…

elkon

Může její zveřejnění ve skutečné velikosti podmínit zaplacením poplatku, případně použít vodoznak, který lze po zaplacení odstranit. Možností je víc.

Dochy

Kepler: Chyba v pojmech… Licence nevznikne automaticky, licenci vlastně poskytuje autor zákazníkovy – poskytuje mu právo k nějakému užití díla. Běžně se prodejí kopie fotografie poskytuje licence k soukromému použití (můžeš na ni koukat, můžeš si ji pověsit v obýváku, můžeš ji ukazovat přátelům…)

Automaticky vzniká autorské právo k dílu.

Kepler

Jo, máš pravdu.