JarekBlatny

Jak je možné, že podporu od našeho státu dostávají Ukrajinci plošně a občané ČR adresně?

Myslíte si, že je to správné? Je správné, že Ukrajinec, který přicestoval do ČR vlakem a který kvůli bojům přišel úplně o všechno dostává stejnou podporu jako jiný Ukrajinec, který k nám přijel v luxusním autě z oblasti kde se vůbec nebojovalo?

Nejlepší odpověď
Pepa25

je to spravedlivé? Samozřejmě ne, válka také není spravedlivá. Je to správné? Ano. Je to efektivní? Ano.

Další odpovědi
da ny

Spravedlnost nehledejte. Ne nadarmo má zavázané oči.
Zjišťovat sociální a majetkové poměry Ukrajinců je zdlouhavé/nemožné.
Mnozí již pracují, začlení se. Většina vykonává, málo a nekvalifikovanou práci. Tomu budou odpovídat mzdy. Na nějakou formu dávek pak stejně dosáhnou, pokud si budou platit i bydlení.
Ono těch 5 000 Kč a na mladší děti polovina je tak s bídou na jídlo, za měsíc.

@ _Bůh_
Zbytečně používáte aroganci vůči tazateli. Nebo jste vůbec nepochopil smysl otázky?
Pro obyvatele české národnosti v ČR, je pro čerpání některých dávek státní sociální podpory rozhodující, zda vlastní osobní automobil (prodej, pak dostaneš), také stav účtu..
Pokud někdo přijede v luxusním voze, ověšený zlatem, s balíkem dolarů a statisíci hřiven na účtu (s kreditkou) Jde si pro 5 tisíc,především, jako ekonomický emigrant. Není to morální, ani spravedlivé. Na to jejich „davaj děngi“ jsou, pak už i úřednice alergické.
V tom množství uprchlíků je většina těch, kteří prijéchali s čemodánom nebo igelitkou. Těch pár bezcenných papírů, které stihli popadnout, tady neudají. Konta zívají prázdnotou, kurz mizerný.

_Bůh_

Jako, že bychom jim měli zaplatit ten zničený barák, jo?
A jaký je rozdíl, jestli někdo přijede autem nebo vlakem? Jakože auto má zaparkovat na hranicích a zbytek dojet vlakem? Pak budeš spoko?

elkon

To se ptejte vlády, pokud žádáte fundovanou odpověď.