Anonym 12345

Jak funguje posílání dopisů na pobočku pošty? Musím tam každý den chodit a ptát se jestli mi už dopis přišel?

Odpovědi
ahold

Obvyklá doba uložení dopisu na poště je 7–14 dní. Můžeš si tam domluvit prodloužení až na jeden měsíc. Ale pozor, abys neprošvihnul dobu kdy se máš dostavit třeba k jednání u soudu, policii, návštěvu lékaře atd.
Myslím si, že dojít se pozeptat na poštu jednou za týden je dostačující. Některé pošty umožní i telefonický dotaz. Domluv se přímo tam.

da ny

Pokud odesilatel požádá, vypíše telefonní číslo, přijde Vám sms zpráva.
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/psani/cr/do­porucene-psani
Nebo se poptat na poště.