Rokio

Jak dlouho myslíte, že Adolf Hitler ještě bude v očistci?

Áda své špatné skutky provedl pouze v konečném čase, takže by ho neměl čekat nekonečný trest.

Myslíte si, že se za pár století dostane do nebe?

Odpovědi
paul1

Já myslím, že je v pekle.

Roman71

Za své činy byl po zásluze pohřben. Jeho myšlenky zanikly spolu s jeho ostatky. Nikde netrpí a do nebe se taky nedostane.

zjentek

V očístci můžou řešit konečně cokoli. Na př. nedokončené konečné řešení. Nikdo nevíme, jak se na takovém místě pracuje a s čím 🤷‍♂️

M i r e k

To je těžké, nejsme tu od toho, abychom soudili, a nevíme, co a jak bude po smrti. Podle principu rovnováhy by to snad mohlo být tak, že hříšník nedosáhne vysvobození, dokud mu neodpustí všichni, kterým ublížil. Ale nevím, nejsem si jistý.