12kolemjdouc

Hrozi mi pokuta za nenoseni rousek v MHD?

Vcera jsem mel incident s jednim clovekem v MHD v Ostrave. Fyzicky mi vyhrozoval a ja to sel oznamit na policii. Nemel jsem nasazenou rousku (jen jsem si ji drzel. Nvm. mozna i drzeni rousky se povazuje za noseni). Byly tam kamery a policie to bude resit. Dostanu pokutu za to, kdyz uvidi, ze jsem tu rousku nemel celou nasazenou?

Nejlepší odpověď
marci1

Vzhledem k tomu, že v Ostravě se musí ve vnitřních prostorách nosit roušky, policie může dát podnět Krajské hygienické stanici, ta započne správní řízení a můžeš dostat několika tisícovou pokutu – viz odkaz.
https://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/101229782­33-udalosti-v-regionech-ostrava/420231100­030730-udalosti-v-regionech/obsah/781395-pokuty-za-nenoseni-rousek

Další odpovědi
elkon

Musíte sledovat místní nařízení. Celostátně se to řeší až při epidemii.

ElonMusk

V Praze povinně jen v metru, v povrchové dopravě se to pouze doporučuje (tedy nemusí). V Ostravě nevím.

Kryšpín

Hrozí nehrozí, v případě že nevlastníte ani nepoužíváte moderní technologie, rovněž rádio, televizi nechodíte do zaměstnání ani hospody a na dopravním prostředku nebylo upozornění vstup jen s rouškou řádně upevněnou, tak nebezpečí nehrozí.