jirka F

Existují ještě v dnešní době slečny, které si risknou jít sami na rande?

Bez více lid kolem sebe. Já je třeba chápu, že je může napadnout nebo znásilnit.

Odpovědi
Disraeli

Úplně normálně. Ale co znamená sami? Lidi jsou všude, teoreticky by tak mohli jít někam do hlubokého lesa (tam asi na rande nepůjdou) nebo k němu/k ní domů, kde nikdo není. A to většinou není rande… Může být, ale ne na prvním rande. Nebo to prostě není místo, které je cílem (prvního) rande (leda PO vydařeném rande). A sex kolikrát bývá cílem rande (u některých primárním, u jiných vedlejším – ale i tak je předmětem vztahu – a tam hraje důležitou roli i sex). Holky/ženy se nemůžou pořád jen obávat, že je jejich partner nějaký násilník… A většinou by s takovým ani nešly. Jdou s někým kdo se jim líbí, kdo je jim sympatický (i když se jim může líbit i grázl… Ale to taky hned neznamená, že je to násilník, který znásilňuje).
Sami se můžou ocitnout na nějakém místě i když jdou na/z rande nebo jdou na procházce… Kdekoli, v parku, na parkovišti nebo i někde ve městě, když tam zrovna nikdo není. A samy se můžou takhle ocitnout i bez partnera – úplně samy, kde by je teoreticky mohl znásilnit někdo úplně cizí.

Asi stejné jako: chodí lidé ještě ven a riskují tím, že je tam někdo zabije, okrade nebo že se jim stane nějaká nehoda? Lidé nemůžou žít strachem a taky se jím nenechávají, alespoň v takovém případě, omezovat a iracionálně svazovat.
Některé ženy bydlí i samy, mají i spulobydlícího, bývají osamotě i s přítelem (=kamarádem) a podobně. Taky chodí na procházky nebo si zaběhat a podobně. A taky „nebojácně“ samy. Na louku, do lesa, po cyklostezkách atd.
Třeba zvát si k sobě do bytu úplně cizího mužského asi není nejchytřejší, ale to prostě není úplně totéž jako jít s někým na rande, kde sou o samotě.. Navíc i ženy, které bydlí samy nebo jsou zrovna samy doma, občas objednávají opraváře nebo někoho, kdo jim doma něco instaluje nebo nějakou donášku (jídla třeba). A taky to dělají s „rizikem“, že by je mohl ten dotyčný znásilnit (což je samozřejmě hloupé se takhle dopředu obávat a kvůli tomu nic nedělat)…
Znásilnit ženu může i vlastní manžel, kterého roky zná a jsou spolu sami…

elkon

Máš snad pocit, že je potřeba ženy a dívky vodit na rande za ručičku? To máš nějaké divné představy. Nebo myslíš, že by to tak fungovalo?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

„slečny, kteří…“ … hm…