marcelus

elektrorozvaděč

Budeme dělat kompletně nové rozvody elektřiny v našem baráku. A mě by zajímalo, jestli si nechat doporučit elektrorozvaděč od firmy, která bude práci realizovat, nebo se rovnou zeptat výrobce, který dělá rozvaděče na míru, jako například: https://elroz­vadece.cz/vyro­ba-elektrorozvadecu/
Předpokládám, že rozvaděč, který bude na míru, bude také dražší…nebo tomu tak není?

Nejlepší odpověď
elkon

Nechal bych to na firmě, má jistě bohaté zkušenosti. A za instalaci ručí. Asi by jim nebylo milé, kdybyste jim vnucovali něco, s čím běžně nepracují.

Další odpovědi
led

Nechajte to na dodávateľa. Nezabudnite, že po dokončení práce vám musí dodať aj oficiálnu reviznú správu, včetne výkresov elektroinštalácie, potvrdenú atestovaným revíznym technikom.
Bude to o niečo drahšie, ale na druhej strane máte oficiálny doklad pre poisťovňu (v prípade nečakanej havárie, požiaru a podobne)

Juraj Bartal

Rozváděče se vyrábějí vždy po vzájemné domluvě se zákazníkem anebo elektrikářem který bude instalaci provádět. K rozvaděčům se dodává kompletní, podle norem platná dokumentace potřebná pro revizi. A určitě to není dražší. Každý rozvaděč je individuální a dělaný podle projektu anebo podle zadání objednatele.