Marty Koller

Duchové a démoni, rozdíl?

Nejlepší odpověď
michalds

Je to všechno jedna verbež.

Další odpovědi
Disraeli

Duchové jsou zpravidla duše zemřelých lidí (popřípadě i jiných živočichů), jejich nehmotná (či jemnohmotná) energetická forma. Životní náplň lidí.
V různých náboženstvích i mytologiích pak mohou být duchové různé bytosti – nesouvisející tak úplně s duší – mohou být dobří i zlí (i totožní s démony), či neutrální. Dobří mohou být například ochranní duchové, předci, atd. Zde to taky mohou být nižší bohové.
Démon je bytost, zpravidla zlá (křesťanství), může bý zároveň i jakýmsi duchem. I v jediném náboženství existuje více démonů – včetně druhů démonů.

Hodně záleží na náboženství a na pojetí. Křesťanství a Islám ti to bude vykládat jinak, než třeba polyteistická náboženstvá, šamanismus a podobně. Rozdílné postavení i významy, hlavně co se týká démonů.

Roman71

V podstatě žádný, Marty. Démoni, pohybují se tisíce let mezi námi a se snaží lidi oklamat mimo jiné i tím, že existuje něco, jako „posmrtný život“. Mají v tom slušnou psychologickou praxi, takže pro ně není problém, aby se vydávali za někoho, kdo je mrtvý, a navíc věděli o životě mrtvého dost na to, aby žijícího člověka oklamali.
Je dobré s nimi nenavazovat kontakt, nesnažit se s nimi komunikovat.. Vyhýbat se jim, jak to jen jde (včetně filmů duchařskou tématikou). Není to bezpečné!

Marty Koller

Mirek: a když si budu kreslit na ruku číslo 666 a podporovat satana může to mít také špatné následky?

M i r e k

Potvrzuji, nenavazovat se žádným démonem kontakt, nesnažit se s ním komunikovat. Vyhýbat se mu. Nepátrat po jeho vlastnostech. Od toho tu jsou jiní, ne my. Je to jiný level.