Lgee

Dají mi úvěr na notebook?

Za měsíc budu mít práci (plat 16k každy jeden měsíc), nemyslím teď, jeslti mi dají úvěr, ale až budu mít práci, tak zda by mi dali notebook na splátky za cenu okolo 30000 Kč. Můžu splácet 3000 Kč měsíčně. Lze to?
Jak 16k není dost, na 30000 když každý měsíc ušetřím 12000?

Nejlepší odpověď
anonym

Brát si půjčku na notebook mi přijde jako hloupost. Leda, že by vám ten notebook vydělával peníze, což se mi ale z popisu nezdá.

Další odpovědi
Malvína

Asi budeš muset splnit podmínky, které na tebe bude klást společnost, u které úvěr budeš požadovat. Nejčastěji to je smlouva na dobu neurčitou a být v tom zaměstnání minimálně tři měsíce. Každá společnost má jiné požadavky. Také budou chtít znát tvé výdaje, aby si byli jisti, že budeš mít na splátky dostatek financí.

anonym

Má cenu kupovat zjevně cenou předražený notebook , na který nemáte a ještě jeho přemrštěnou cenu preplatite o úroky z pujcky, když se dá velmi kvalitní notebook sehnat i za 15tis ? Nabízené Lenovo koupíte bez problémů za částku kolem 13tis. Pokud to nemate na HRY

Dochy

16k není příliš na 30k notebook. Můžou posuzovat schopnost splácet i s ohledem na nějaké životní minimum, příjmy a náklady domácnosti apod. Kromě úvěrové společnosti bys mohl zvážit

  1. Zda nějaký splátkový program neposkytuje přímo prodejce
  2. Jiný způsob financování
  3. levnější notebook (pro kanc. práci se nechají sehnat nové už někde asi od 7 tisíc
  4. bankovní půjčka s minimem ověřování – kdysi bylo snadné získat kontokorent. Bacha, může být dražší než standardní splátky

Bacha mysli na „náhradní“ plán: co když Tě vyrazí, co když onemocníš, co když…

xiperio

Můžeš splácet kolik chceš. Sice smlouva může být na míň ale můžeš to zaplatit spíš všecko. Nebo si vem kontokorent a je to. A nebo si počkej, a našetři si a kup si ho za hotové. A pokud nemáš ted PC, tak si kup nějaký funkční za pětikilo než si našetříš na tu funglovku.

Vojta24

Ty chceš herní mašinu na splátky ? Protože jiný než herní notebook nemusí stát takovou pálku. Kvalitní notebook na běžnou práci se dá koupit za desítku.

… to už by sis mohl na splátky kupovat i jednotlivé hry 😁 není to pitomost ?

Vojta24

A co takhle virtuální realitu Valve INDEX na splátky ? pecka že ?
Touhle logikou se z dluhů nikdy nevylížeš.

Dochy

16000 čistého? To už je o něco lepší. Když řekneš jen 16000, předpokládám hrubého. To by bylo kolem 13000 čistého.
Tobě stačí 4000 na stravu, oblečení, bydlení, dopravu, energie? To jseš kouzelník. V současnosti se bere asi 3800 jako životní minimum ve kterém nejsou uvažovány náklady na bydlení. Pokud budeš žádat o úvěr v nějakém režimu, kdy Tě banka bude opravdu lustrovat, bude ji zajímat právě zda ti po odečtení všech běžných nákladů a uvažovaných splátek ještě zhruba to minimum zbývat. Konkrétní kritéria bude mít každá banka jiná.

Lgee

Co se týče dopravy, většinou chodím pěšky. Je to jen 5km.

Lgee

Mám byt od rodičů, za stravu dám 3000 měsíčně (jim zdravě a levně), voda 500, elektřina 400, plyn okolo 100 Kč. Nájemné neplatim..