Gendero

Dá se prosadit ve filmovém světě jako amatér?

Chystám natočit film, ale v jiným stylu, než běžně Češi točí. Chci se zeptat, dá se jako amatér prosadit ve filmovém průmyslu? Film do kin nepůjde, je to čistě jen pro zábavu.

Odpovědi
Dochy

Myslím si, že to do sebe trochu motáš. Buď chceš být amatér, nebo se ve světě prosadit. Píšeš „film do kin nepůjde“ a pak Tě zajímá, jestli máš šanci se prosadit. Co si pod pojmem „prosadit“ tedy představuješ?

viděl jsem pár amatérských kousků, které byli poměrně zdařilé. Co třeba https://www.csfd­.cz/film/290144-studoval-jsem-fle/recenze/ ? Ale od začátku to byl amatérský film, který se „ujal“. Nepředpokládám, že se autoři na začátku ptali zda se prosadí ve filmu.

Smack

Vem si příklad od Jackass, takže ano pokud to bude zajímavý.

Drap

Dá, ale snadné to neni

Daidal

Může, ale to by muselo být fakt něco, něčím to zaujmout. Ono je jedno, že je ten člověk „amatér“ (ve smyslu, že se to nikde nevyučil). Plno takových bylo skutečnými profesionály, i když to dělali jen ze svého popudu, neměli na to žádnou školu nebo papír.

Vem si „Saw: Hra o přežití“ to taky vzniklo docela amatérsky (jako první bylo navíc ještě Saw – 2003), s nízkými náklady, narychlo natočné, bez přípravy atd. a jaký to byl (a je) výdělečný hit.

led

1 – Záleží od cieľovej skupiny.
2 – záleží od finančných nákladov a prípadnej návratnosti vynaložených prostriedkov.
Mnohí „ťažkí profesionáli“ začínali aj vo filme ako laickí amatéri, potom začali na sebe pracovať, štúdiom si zvyšovali kvalifikáciu a hlavne mali prvotné šťastie, že si ich vôbec ten „pán/pani Dôležitý“ všimol.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.