VaclavZeman

Co vám nejvíce pomáhá proti nachlazení nebo chřipce?

Já vždycky piju ovocné a bylinkové čaje a je mi z toho na zvracení. Těším se na to, až budu zase pít deset šálků kávy denně (i když po tom devátém nebo desátém už je mi taky dost špatně). Můj přítel, vědec typu chemie, mi doporučil vysoké dávky vitaminu C. Prý to pomáhá na T-lymfocyty, ale já tomu stejně nerozumím, jen mu věřím. Vím, že žádná antivirotika na toto nejsou (a taky se bílé mafii nevyplatí jejich vývoj), ale mám pocity, jako bych umíral. Bodejť taky ne, když mám sto dvacet kilo plus.

Má někdo nějakou radu? Děkuju.

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Ležím celý den v posteli a jsem v klidu. To je lék na hodně věcí.

Další odpovědi
GM

Píšeš "proti " , ne "při " nachlazení neco chřipce. Tedy proti mi pomáhá vyvážená strava a dodržování základních hygienických pravidel.

quentos

Pivo (nedělám si srandu, v rozumné míře jde vážně o lék i na nachlazení), slivovice, zázvorový likér, cibule, a teprve potom bylinky.

Filip84

Primární je klid na lůžku. Až Tě zase jebne, nebo až dostaneš revmatickou horečku, budeš pokluzený a Ukrajinci budou mít s doučováním Schluß.

Na influensu antivirotika jsou, „zpopularisovala“ se skrze tu chorobu. Ovšem nenasazují se proto, protože někomu teče z nosu a „je mu blbě, že ani nemá tužku“. Ne, srdce, plíce. Ono je to potom, většinou, takový komplet: třeba influensa způsobí zápal plic, a na to „nasedne“ streptococcus pnaeumoniae. Tak se nasadí penicillin, no a antivirotika. Narovinu, pokud není pacoš chlapík, tak pokud mu to „chytne“ plíce a srdce, tak to beztak málokdy přežije.

Jinak co, no tak klasika: aspirin, pokud je horečka, Soledum jako expektotrans. probiotika, aby podpořila střeva, protože to je základ, že. No a vitamín C: acidum ascorbicum, co obsahují rozličné ty „celaskony“, není vitamín C. Nebo je, ale jiný, ono taky „není voják jako voják“. Takže citrony, pomeranče, nebo jiné „cytryny“, to máš jedno. Já vždycky vypiju barel Earl Greye, samovar je v permanenci a žeru pomeranče.

Jo, a „židovský penicillin“, prostě opravdu pomalu tažený a silný slepičí (ne z kuřat!) vejvar, spoustu zeleniny, nudlí. A ke konci hovězí (nebo koňský) vývar, nejlepší je na to hovězí ocas v kombinaci s kližkou a líčky, a zase, Mirepoix, nudle.

https://prehle­dy.sukl.cz/preh­ledy/v1/dokumen­ty/13092
https://prehle­dy.sukl.cz/preh­ledy/v1/dokumen­ty/10615

zjentek

Horké lázně, Václave, horké lázně.

Rokio

Teplý čaj a Ibalgin.

Ametyst

Vyplachovat nos slanou vodou, kloktat slanou vodu,(Vincentka je dobrá!) , i cigareta vypálí horkým kouřem sliznice od virů a bakterií.
Co se týká antivirotik, už se profláklo, že existují. I když nám covidová masírka tvrdila, že jen globální očkování nás spasí.

ZuzanaNa

Mi, když už taky nemohu moc pít, pomáhá horký čaj s medem, trochou slivovicí a citronem. Takhle chutný čaj se dá pít i ve větším množství, dobře se po něm vypotím a myslím, že jsem i dříve zdravá.

VaclavZeman

To je takové slovíčkaření, GM. Připomínáš mi mé spolužačky z fildy, byly to hrozné šprtky.

VaclavZeman

Děkuju.

VaclavZeman

Lotře, ale já potřebuji být produktivní. To ty si můžeš ve svém věku dovolit, ale co já, co má od sedmi do dvaadvaceti Ukrajince na doučka?

VaclavZeman

Quentosi, já jsem abstinent a z alkoholu mi chutná jedině tak Frisco nebo cinzano… 😕 Ale dík.