Rafaelo111

co Vám, jestli se Vám to stalo, změnilo pohled na svět

Znáte to, když z odepisované osoby se stane polobůh a z poloboha odepisovaná osoba.
Změna chování, vnitřní psychopat, narcista, dříve šikanovaný namyšlený zazobanec.
Změna chování k příbuzným a sebeprezentace k okolí.
Jak vzniká jiný pohled na svět a jak Vás lidé příbuzní začnou brát jinak.

Nejlepší odpověď
cappuccino

Jiny pohled na svet jsem ziskala po povodnich, kdy rodice a bratr prisli o sve domky.
Ja jsem lidumil a idealista, ale v te situaci jsem pochopila, ze lide jsou v podstate zli, neprejici a zvistivi. Situace, kdy jste prisel o vsechno a zbyla jedna zed s umyvadlem a „mily“ soused vam to umyvadlo rve za zady – to je opravdu smutny pohled!
Nebo poskytnete tem prezivsim bezdomovcum potraviny a sousedi, u kterych je nechate, je vymeni za levne konzervy.
Je to hyenizmus! A v te situaci me napadlo, ze to je „jen“ ztrata majetku. Jake to pak asi musi byt v dobe valky, kdy jde o zivoty? To se teprve projevi lidsky charakter!!
Ta udalost mi uplne zmenila pohled na lidi!!

Další odpovědi
da ny

Klinická smrt a onkologické onemocnění (v roce 2010).
I úmrtí rodičů.
Pro vlastní záchranu jsem musela nějaké postoje ,jednání změnit 😉

Drap

Jiný pohled na svět jsem získal po nepříjemné nemoc. Bohužel neznám žádného poloboha, ani nikoho neodsuzuji,, takže tuto část zodpovědět nemohu.

Tonda Káňa

Drogy. Málem jsem se ufetoval k smrti. Pak jsem poznal, že je čas s tím něco dělat a kompletně přehodnotit svůj život. A bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě…

Ametyst

Různě velká neštěstí a tragédie a neúspěchy. Člověk je potom vnímavější k hnusným lidským vlastnostem, a to ho vede k opatrnosti, a možná i skepticismu. Mě to dokonce vedlo k rozhodnutí žít v zahraničí. Nejlepší rozhodnutí mého života.
Z povodní mám bohužel také podobné zážitky jako cappuccino.

led

Ako človek som sa nenarodila pre pasívne, živočíšne, užívanie života.
V čase bezvládia tela počas rozhovoru mojej duše s „Nebeským vrátnikom“ pri jeho slovách „vráť sa domov, tvoja práca ešte neskončila“ som pochopila, že nemám podľahnúť sile mamonu a tlaku mocibažných, ale pokračovať vo svojej ceste životom až do dosiahnutia plánovaného cieľa.
A lekári mohli v zázname napísať operácia prebehla úspešne.

zjentek

Nejspíše ti tady chybí otazník, ale i tak odpovím. Byla to slovy nepopsatelná zrada bližních. Hyenismus. To je vše. Nic horšího mně pohled na svět nezměnilo.