Lotr2008

Co se v počítači odehrálo, pokud na chvíli zmizely všechny fotky v něm uložené?

V starém počítači (ještě s Windows XP) jednou zmizely na chvíli všechny fotky v něm uložené. Pak se opět znovu objevily (nevím, po jaké době) zničeho nic. Co se stalo? Mohl to být počítačový vir? Nebo chyba v systému Windows?

Nejlepší odpověď
Vojta24

Velmi pravděpodobně se stalo to, že fotky vůbec nikam nezmizely, mohlo dojít k chybě souborového správce, mohlo dojít k přechodnému výpadku externího úložiště (nevím na jakém disku si ty fotky měl), mohlo třeba dojít k odpojení datového oddílu v rámci interního disku pokud dělení na oddíly používáš … zkrátka pokud se ty fotky jak říkáš „zase samy objevily“, tak z toho jasně plyne, že nikdy nikam nezmizely, pořád byly na svém místě a k chybě došlo v rámci aplikace která je měla zobrazit. Teoreticky možná je i chyba uživatele, který se prostě jen přehlédnul. Každopádně zkusi si ty fotky v té chvíli hledat něčím jiným něž je průzkumník nebo co na to běžně používáš ? Třeba pomocí Double Commander, nebo prostě jiného správce souborů abys vyloučil vliv chyby konkrétní aplikace ? Je totiž pravděpodobné, že jiná aplikace by je zobrazila správně nebo by alespoň odhalila příčinu například upozorněním na odpojený svazek apod.