Oskarsson

Co se to s lidmi v současné době děje, že jsou k sobě čím dál více tak nepříjemní? Nebo se mi to jen zdá?

Ahoj,

někdy mám pocit, že jsou dnes lidé více nervózní, nesví a netrpěliví. O to více se chovají nepříjemně až arogantně. Když srovnám dobu i před 10 lety, tak mi to přijde jako velký posun. Souhlasíte?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Je to tak. Lidé přestali věřit čemukoliv. Mají jistotu jen v daních a ve smrti. Češi navíc nikdy nebyli extra přátelští, ale jakoby obklopeni nepřáteli, v porovnání s naivním přátelským Západem. Agresivita se zhoršila s covidem, to byl velký zlom, a lekce.

Další odpovědi
cappuccino

Nezda se ti to! Spolecnost se zmenila! Bohuzel ne k lepsimu! Nemalou vinu na tom ma covid a soucasna politika! Lide jsou neduverivi a boji se budoucnosti.

Tonda Káňa

Asi ano, viz zdejší elkon…

Ovšem nutno podotknout, že dědci byli naštvaní vždycky 😁

Drap

Je to tak. Nese to současná doba a poměry ve společnosti

led

Je to obava z budoucnosti

Neustálým strašením budoucnosti neustálými vzpomínkami na minulost se mocní snaží zakrýt svůj ziskuchtivý boj o mysl současného člověka.

plebs

Podle mého odhadu je to blahobyt každý třetí Čech je obézní ti nahoře žijí někde jinde ti dole chudí a bezdomovci těm je to fuk.
Mladí mobil vydělat co nejvíce peněz / nejlépe lajky / pokud možno nepracovat fyzicky. De fakto již druhá generace vyrůstá v demokracii kapitalismu a neomezených možností co není zakázáno je dovoleno.
A také největší přítel do roku 1989 a největší nepřítel po roce 1989 je Rus a naopak největší nepřítel do roku 1989 USA a nyní je nejlepší přítel, proto část starších občanů porovnává za pomocí médií a dočasné pravdy se v tom těžko orientují.

Edity

lidi jsou zly no

Nick42364

Lidé si všechno nenechají líbit. Na druhou stranu ne vždy všechno chápou a občas se tváří že něco až moc dobře chápou. Stačí se obklopovat správnými lidmi a u těch špatných a hloupých nastavit zrcadlo a chovat se jako oni. Zlaté přísloví praví že stačí podat prst a přijdete o celou ruku. Taktéž je nutné myslet na to že každý dělá špatná rozhodnutí a hlupákům se v životě nevyhnete vždycky. Pokud má někdo dojem že se k němu někdo špatně chová tak ať si najde lepší kamarády nebo zaměstnání nebo všeobecně to prostředí kde se s nimi setkává, stačí se jim vyhýbat.

Ametyst

V covidu si nechali líbit všechno, a ti, kteří se nenechali tupě očkovat čímkoliv, byli diskriminováni a sváděla se na ně epidemie! Úplně postavené na hlavu. A ty plivance šly z nejvyšších míst. Byl povolen jen jediný názor. Proto tolik doktorů nesmělo promluvit.