CTTON

Co se stane, až se rozpadne EU?

Pokud by se rozpadlo EU bude to znamenat konec evropské centrální banka pokud centrální banka EU nebude může se potencionálně snížit inflace?

Odpovědi
Kelt

Kolik bylo spolků, organizací – Varšavská smlouva, RVPH, Třetí říše, Sovětský svaz, Československá … republika, Jugoslávie. Římská říše a jiné. Historicky vznikly a pak zaniknou. A naši potomci se budou divit, co to tady bylo.

Pepa25

EU nerovná se eurozóna!!! ECB vznikla dohodou a vklady příslušných členských států, které by teoreticky rozhodly o jejím dalším osudu.

Edison

Nemusí… Stejně, jako existuje světová banka a mnoho jiných institucí. EU v zásadě není nic jiného, než cár papíru (hoooodně cárů papíru). Vše je nahraditelné jednotlivými dohodami.

Lukas27

Krachne EURO a pojede se odznova… jojo jednou se to stane, věřím tomu :)

df

Jestli se rozpadne, tak ještě ten den vznikne „Super Europa“, o které hovořil před 6 lety bývalý německý politik Joschka Fischer. Jednalo by se o čtyři nejsilnější státy EU.

Kryšpín

Německo a Francie to nedopustí poněvadž tam se píší dějiny.