FlAsh_7

Co v předmětu emailu znamená „Re:“?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… jak píše v diskuzi cochee: "v předmětu e-mailových zpráv bývá text Re: na začátku předmětu vykládán jako zkratka anglického response či reply – odpověď (např. Microsoft nahradil Re v lokalizované verzi Outlooku textem Odp.:) " tak to tvrdí i teta wiki https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/RE
… quentos: a anglická wiki či anglická poradna je relevantní a odpovědný zdroj ??? sám na wiki v diskuzi odkazuješ, tak jak to máme ??? jen vše engliš je správný ???

Další odpovědi
quentos

Je to z latiny, „ve věci“, „týkající se“; jde vlastně o pád latinského slova „res“ – „věc“.

Mc Merkurion: už chápu, proč nám na VŠ říkali, že Wikipedie není spolehlivý zdroj.

Zdroj: https://latin­.stackexchange­.com/question­s/931/does-the-re-in-emails-have-an-ancient-origin

cochee

No vida a já si vždy myslel, že Re: je zkrácenina pro Reply příp. Response, což mi přijde i maličko logičtější než latinské odůvodnění, k čemuž taky přizvukuje jiný používaný prvek, Fw:/Fwd:, který evidentně z latiny nepochází.

quentos

V anglických textech (a odborných zejména) se „re“ používá přesně v tom významu, jaký jsem jmenoval – „co se týče“, „ve věci“.
Můj výklad potvrzuje i anglická Wikipedia a ten Tvůj naopak označuje za nesprávný: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_ema­il_subject_ab­breviations#Stan­dard_prefixes

Dochy

Přidám pochybnosti… Anglická wiki se odkazuje na dokument z roku 2008. Ale už v RFC z roku 1982 je zkratka Re: použita.

Takže: neříkám tak ani tak (ale na má slova dojde) jen zkrátka jak o En Wiki tak o odkazované RFC mám pochybnosti. Jo ok, oni to v tom RFC definovali a zdůvodnili odkazem na latinu, ale mluvit tak o původu, když se to zjevně používalo dávno před tímto RFC…

Jo kdyby někdo pátral, uvedeno je stejně v roce 2001 stejně jako v 2008, ale v roce 1982 už je použito…

cochee

Ale však ano, já tě nerozporuju, jen jsem se tomu podivil :)

Edison

Jelikož se v tom předmětu používá právě Fw/Fwd, pak Re musí být TAKY z EN, nikoli z Lat, čili reply, nikoli res.

quentos

… NEMUSÍ. Odkdy mají domněnky přednost před zdroji?

Edison

Od kdy mají OTEVŘENÉ zdroje přednost před logikou?

Mc Merkurion

… a který zdroj je ten správný ??? anglická wiki či česká, včetně jiných, na počítače zaměřených ??? takže logika a domněnky mají přednost, když se zdroje rozcházejí …

aliendrone

Každý v Česku ví, že „re“ znamená „reply“. I já jsem si to myslel – až doteď. (palec McMerkurionovi)
Nicméně se domnívám, že inglišmeni vědí o anglině asi „trochu VÍCE“ než Češi (a česká wiki), což mne nutí dát palec quentosovi proto, že na rozdíl od nás „každých co víme“ má asi pravdu s ohledem na odkazované zdroje. :) No TOTO?!?

Edison

Proč by englišmeni a zejména ti emejriští, svojí emejtičtinu mrvili nějakou prehistorickou latinou? Při svých schopnostech respektovat zbytek světa… RE je tedy logicky REPLY.

Edison

Takže co se nám v majlech objevuje? From, To, Subject, FW/FWD a mnoho dalších z EN… A najednou by tam mělo být RE z latiny… to mi snad nikdo tvrdit nechce…

Mc Merkurion

… no, to jsme dva, už vzhledem k tomu, že latina se v počítačích evidentně nepoužívá …