Rokio

Co má dělat člověk, který se v mládí pokusí o sebevraždu, ale pak do konce života vede zbožný a řádný život?

Jak se má dostat do nebe? Sebevrazi skončí v pekle. Sebevražda je smrtelný hřích, pro který není omluva.

Odpovědi
Drap

Čekat, nic jiného mu ani nezbývá. Možná, že kdyby na svůj náklad postavil kostel, nebo alespoň kapli, tak mu bude odpuštěno.

da ny

Člověk, který se v mládí pokusil o sebevraždu, má žít ze všech sil a naplno ;D
Pokud možno, bez úhony, až do konce života. Není třeba, aby vedl zbožný život (to může být zavádějící, závadné, ošidná berlička).
Pokud má hlavní starost, jestli se dostane do nebe, tak může být fanaticky zblblý nebo zralý pro psychiatra. :) Je to plýtvání energií.
Sebevrah v pekle nekončí (naopak), to jen církev se na takové lidi dívala skrz prsty a nebyli řádně pohřbeni (na okraji). Dnes nejsme ve středověku a i církev (mnozí faráři), má na tento fakt jiný náhled. Jen ti zkostnatělí a fanatičtí nikoliv.

M i r e k

Nejsem sice křesťan, ale pokud vím, tak v Bibli je napsáno: Nebe má větší radost z jednoho napraveného hříšníka, než z deseti spravedlivých. Totiž už jen tím, že se někdo považuje za spravedlivého, tak hřeší pýchou. Na jiném místě je totiž napsáno: Není spravedlivého ani jednoho. Takže je dobré žít řádně, poučit se ze svých chyb, litovat jich upřímně, případné škody se snažit napravit nebo jinak vynahradit a pevně se rozhodnout, že už podobnou chybu neudélám. Neubližovat zbytečně, nelhat, nekrást, nepodvádět, nefetovat a vůbec se vyhýbat závislostem, nebýt bezohladný, nebýt sobecký, nebýt pyšný. To je vše.