Rokio

Co jste dali své manželce k Mezinárodnímu dní žen?

Já nejsem ženatý, ale blízkému člověku, kterého mám moc rád, jsem dal:

  • červená obálka s nalepeným čtyřlístkem, ve které bylo dost peněz na zájezd do Maďarska pro ni
  • puget narcisů a květináč bramboříků (1/2) – koupeno napůl s dalším člověkem
  • čtyři zákusky pro všechny členy rodiny – dva žluté indiánky, jedna špička a jeden karamelový větrník

poznámka: Obdaroval jsem oslavence, abych mu udělal radost a proto, jelikož byl tento den MDŽ.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… MDŽ je svátek všech žen, nejen manželek, ale i sestet, matek, dcer … ale že by mužů ??? … obdaroval jsi oslavence, to je kdo ??? transka ???
… no, ale abych odpověděl: ctím tradici, takže jsem se nechal pohostit a pořádně to oslavil, jak bylo za starých časů zvykem …

Další odpovědi
Smack

Sem zapomněl.

Dochy

pusu

Drap

Propíchl jsem jí uši. Příští rok dostane naušnice

Rokio

Mc Merkurion: Spletl jsem se. Myslel jsem oslavenkyni.

quentos

… nespletl, jde o tzv. bezpříznakové podst. jm., tudíž zahrnuje i oslavenkyně.

Mc Merkurion

@quentos: … čím to je, že se mi to zdá jako blbost a i Internetová jazyková příručka mi dává za pravdu: https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=oslavenec … odkaz by nebyl ??? nikdy jsem o tom neslyšel …

Mc Merkurion

… aha, vono v dnešní době je klidně možný, že z genderových důvodů z těch několika pohlaví se uzákonilo jen jedno >>> neutrální, a mně to uniklo …