zjentek

Co je vlastně na bitcoinu tak cennýho či vzácnýho, že jeho kurz až závratně stoupá?

Svět vzhůru nohama neboli imaginární svět vizualizace.

Nejlepší odpověď
NoFear

Nestoupá jen bitcoin. Například i zlato. Správněji by se mělo říct, že klesá hodnota peněz (kvůli krizi). A když klesá hodnota peněz, stoupá (téměř) hodnota všech ostatních věcí. Obzvlášť pro bitcoin je to teď hodně výhodné. Inflace zadlužování VLÁD (všech) atd. A bitcoin ani jiné virtuální měny neřídí vlády ani banky.
Vždy za to může ekonomická situace a to, co právě probíhá na (mezinárodním) trhu.

Další odpovědi
autacek

Co je na bitcoinu tak cenného? Vůbec nic, krom jedné zásadní věci a to té, že si jej je ochotný někdo koupit, v domění, že se mu jej podaří někdy prodat. Jinak je to naleštěný prd, který je schopen se rozplynout dřív, než bys řekl švec.

Kryptoměn je celá řada, tato měla výhodu, že byla jedna z prvních.

Lgee

Že ho nemůže OSN ovládat.

Martinek :)

je velmi vzácný a jen tak někdo ho nezíská

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

NoFear: Nesouhlas. Inflace určitě není 20% týdně aby to vysvětlilo kurs bitcoinu. Alespoň „zatím“.

NoFear

Já přece neříkám, že to je to jediné, co hraje roli (OK, mohlo to tak vyznít). I když je to asi nejdůležitější nebo jeden z velmi podstatných vlivů. Ale těch faktorů je několik a proč klesá nebo stoupá konkrétní komodita může mít spoustu důvodů. Hlavně to, co se děje na trhu a co se nějak dotýká té komodity, poptávky nábídky po ní a co určí tu její aktuální hodnotu.
Rozhodně jsme to nemyslel, tak že vše klesá nebo stoupá úměrně pouze podle inflace a vůbec kolísání hodnoty peněz. Já jen řekl, že je fakt, že stoupá hodnota všech ostatních věšcí, když klesá hodnota peněz. Ne, že je to jediný ukazatel a faktor.

NoFear

… a právě teď všude dost klesá hodnota peněz, takže je jasné, že se budou komodity zdražovat. Ale každá má své důvody proč její hodnota s kolísání takové, jaké je. NNitcoin má už chvíli (z několika důvodů) nakročeno k tomu, aby se jeho hodnota zvyšovala. Úplně jiné než u ztoho lata.

zjentek

NoFear souhlas, díky, ale… Když tedy při touto krizí způsobeným stoupáním hodnot známých komodit porovnám konkrétně Au s Bitcoinem, tak, jako promiň, je to jako srovnávat nebe a dudy. Stále nechápu, PROČ BY „to teď mělo být hodně výhodné obzvlášť pro bitcoin“, díky.