zjentek

Co je smyslem zákona, který zakazuje použít k umoření dluhů vybrané peníze?

A jaké/které peníze je tedy možné k umoření vysokých dluhů reálně použít?

Ano, řeč je o bybraných penězích formou sbírky.

Ad cikrar: A proč by exekutor neměl zadluženým lidem sebrat dar, když tento byl původně shromažďován a věnován právě pro účel umoření dluhů obdarovaných? Nějakej paradox, ne?
Nebo se odpověď dá pochopit i jinak? Jak?

Odpovědi
quentos

Co myslíš tím „vybrané“? Jako vybrané z bankomatu? Tím by teoreticky mohla být snaha zabránit umořování dluhu penězi pocházejícími z trestné činnosti. Při umořování dluhu převodem má o transakci banka přehled.

cukrar

Kdybyste napsal dotaz lépe, každý by asi pochopil, že myslíte vybrané peníze ze sbírky. Ty nelze použít na dluh. Proč? Jasně, aby místo pomoci lidem v nouzi, nesebral exekutor dar.
Detailní zpracování důvodu najdete ve zdůvodnění novely zákona.

Pepa25

Otázka je nesmyslná – o jaký zákon má jít a jaké „vybrané peníze“?