autacek

Co je na dnešních časech složitého? Neděláme si tu složitost s RF sami, když to nedokážeme takticky proměnit ve výhodu?

Tím chci říct, že jestli jsou dnešní časy považovány za složité, tak ještě před týdnem nebyly a přitom se o Vrběticích vědělo. Co chce vlastně ČR vypuštěním tohoto Gina získat? Přinese jí to nějaké výhody či benefity?

Odpovědi
plebs

Pro Česko je velmi složité když může student Turba fakulty Plzeň dostat k dispozici sklad munice v hodnotě miliard a kšeftovat na všechny strany.
A BIS, Ministr vnitra, Ministr obrany začne konat za sedm let.

Speed77

Když ta tvoje „taktita“ spočívá v naprosté odevzdanosti a lhostejnosti. Jo, to by pak bylo všechno „lehčí.“
Přitáhne další okupační vojsko z Ruska a tvoje taktia bude: No a co? Přece jim nebudeme dávat „ultimáta,“ nebiudeme se bránit, ať si dělají, co chtějí.
„Jsou přece mnohem větší." Takže zbytečné se bránit… ať si nás obsadí, ať si odpálí deset skladů, ať spáchají dvacet atentátů. Co na tom, že? Jsou přece silnější a my nesmíme „provokovat.“ :) Geniální TAKTIKA. Nedělat nic.

  1. Že se něco stalo před lety, tak to na tom nic nemění. Jedno jestli před týdnem nebo před lety (když jsme o tom předtím nevěděli). Znalost a vědomost něčeho docela dost často mění situace i postoje ;)
  2. Že jsme menší a slabší nehraje roli. Obzvlášť když jde o spravedlnost, pravdu a následky.
  3. Někteří lidi jsou blbí, trapní a myslí si, že něco ovlivní (jako nějaké demonstrace před ambasádou).. K nim ti nic neřeknu, protože to jsou… asi stejné jako zabývat se tím neustále na diskuzním webu a myslet si, že to někoho ovlivní, něco změní. Pokud nejde jen o trolling, pak to nechápu. Snad jen zvědavost spojená se zatvrzelým postojem, naprostý negativismus, odevzdanost a vždy kritičnost (ale ne ta dobrá, která vede k nějakým výsledkům, řešením, ale ta omezená, zakládající si na odporu, nenávisti a subjetkivitě).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

Ale uznávám, že všechny požadavky Čechů, českých politiků a představených nejsou nejrozumnější (to nejsou nikdy)… čekat, že my vyženeme ruské diplomaty a oni neudělají totéž s našimi je hloupé. Navíc je to „logický“ krok. Zbytečně vyhožovat, hrát si nauražené atd. to je chování dětí (a politiků).
Ale nedělat nic taky není řešení.

Pokud jde o silněšího, tak by na tom nemělo záležet (i když ono vždy platilo a do jisté míry stále platí právo silnějšího). Ale to je jedním ze smyslu zákonů, že jsou si všichni rovni a chrání! chrání slabšího před silnějším a nezvýhodňují nebo neponižují. Moc je od toho, aby vykonávala spravedlnost. A to není jen ve vnitrostátním měřítku, ale na celý svět, včetně mezastátní. Tedy mezinárodní právo, organizace, dohody a úmluvy. Spravedlnost se týká i inistiucí/států a podobně.